Obnova licence Windows (instalační médium není k dispozici, portugalský Windows)

2 roků 2 měsíců zpět - 2 roků 2 měsíců zpět #4 od PankyWeby
Legální Windows v krabicové verzi se dá stáhnout ze stránek Microsoftu:
https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows7

Nemůže se však jednat o OEM verzi, která ke stažení dostupná není.
Po vypsání licenčního čísla se začne automaticky stahovat verze konkrétního modelu notebooku, či počítače, která již byla před tím na zařízení nainstalovaná.

Příklad: Zákazník má v počítači nainstalovaný operační systém Windows Home Basic x64 (OEM verze v portugalštině). Aby mohl zákazník přeinstalovat počítač, musí dodržet přesnou jazykovou sadu daného produktu, verzi a bitovou verzi, jinak by dané licenční číslo nešlo použít.
Může se stát, že zákazník již nemá k dispozici instalační medium a nastává problém. Jestliže se nám nepodaří stáhnout přesně danou verzi, nemáme možnost použít dané licenční číslo.

V takovém případě můžeme poprosit o vygenerování nového licenčního čísla přímo podporu Microsoftu. Bude k tomu, ale potřeba doklad o koupi notebooku či počítače a navíc Vás to bude stát okolo 750 kč.
Jestliže doklad o koupi nemáme k dispozici, nezbývá něž si koupit krabicovou verzi (Microsoft, ale prodává jen nejnovější verze OS Windows, starší verzi OS bychom si museli koupit jedině ve verzi krabicové a to pouze v nějakém kamenném obchodě, kde je ještě k dispozici).

Poznámka: Při komunikaci s podporou Microsoftu si vždy zjistěte ID vašeho požadavku, na které se budete moci odkázat, když budete volat opětovně se stejným problémem. Předejdete, tak zbytečnému znovu vysvětlování Vašeho problému jinému operátorovi Call centra.

Než dostanete k dispozici odkaz na stažení Windows musíte mít aktivní provedení výše zmiňované platby 750 Kč platební kartou po telefonu (zde jsou myšleny platby 3D secure).

Zaslané produkty nelze stahovat z prohlížeče Google Chrome. Použijte tedy Internet Explorer :/ Microsoft si, tak asi chrání svůj internetový prohlížeč.
Po koupi a zadání nového klíče se nám zpřístupní možnost ke stažení operačního systému. Máme, zde na výběr bitovou sadu a jazyk operačního systému. Klíč se dá použít opakovaně.

Může se hodit: Pracovníci Microsoftu jsou schopni rozluštit nečitelný licenční klíč z Vašeho zařízení (je nutno jim v tomto případě poslat fotku - za pokus a urychlení Vaši práce při instalaci to stojí).

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.477 sekund